چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۴
جالب است ۰
به گفته سخنگوی انجمن صنعت تایر به دلیل ابهامات فراوان در فروش سامانه‌ای لاستیک خودرو اجرای این طرح به طور موقت منتفی شده و فعلا عرضه مستقیم با هدف برقراری ثبات در بازار در اولویت است.
عرضه مستقیم ۷۰۰ هزار حلقه تایر در بازار/ فروش در سامانه‌های اینترنتی فعلا منتفی است
به گزارش با خبر بازار، مصطفی تنها، سخنگوی انجمن صنعت تایر، در مورد عرضه اینترنتی لاستیک گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت شیوه‌نامه‌ای درباره لزوم عرضه تایر در سامانه‌های اینترنتی از قبیل کسبینو ارائه کرده است، اما این شکل از عرضه هنوز اجرا نشده و اکنون لاستیک خودرو به روال پیشین و به طور مستقیم از عرضه‌کننده به مصرف‌کننده فروخته می‌شود. با این حال اطلاعات خریدار باید توسط عرضه‌کننده در سامانه ثبت و خریدار احراز هویت شود.
تنها ادامه داد: وقتی برای نخستین بار در اواخر سال گذشته موضوع فروش لاستیک در سامانه‌های اینترنتی مطرح شد ابهامات زیادی حول و حوش آن شکل گرفت، از جمله اینکه فروشنده‌ها تصویر شفافی از نحوه محاسبات مالی خود و چگونگی تسویه‌حساب با آنها نداشتند. آن هم در شرایطی که ارزش پول از ثبات برخوردار نیست و دیرکرد تسویه‌حساب با عرضه‌کنندگان به متضرر شدن آنها می‌انجامد، بنابراین عرضه در سامانه‌های اینترنتی تا اجرای زیرساخت‌ها و رفع ابهامات متوقف شده است.
سخنگوی انجمن صنعت تایر اضافه کرد: البته این مسائل به پیش از ارائه شیوه‌نامه از سوی وزارت صمت برمی‌گردد، اما ابلاغ شیوه‌نامه وزارت صمت هم به توفیق در اجرای طرح فروش اینترنتی لاستیک منتهی نشد و به اعتراض اصناف و نمایندگان فروش شرکت‌ها انجامید.
وی تصریح کرد: در حال حاضر فروکش کردن التهاب بازار نسبت به هر موضوع دیگر در این بازار اهمیت بیشتری دارد.
تنها خبر داد: انجمن صنفی صنعت تایر و تولیدکنندگان تایر با یکدیگر توافق کردند به سرعت حدود 700 هزار حلقه رینگ‌های پرمصرف 13، 14 و 15 اینچ که در پراید، پژو و سمند به کار می‌روند را در بازار توزیع کنند، به طوری که تا 30 آبان این کالاها به طور کامل در بازار توزیع شود و در اختیار مردم قرار بگیرد.
به گفته سخنگوی انجمن صنعت تایر نیمی از آنچه قرار است تا پایان آبان در بازار عرضه شود، رینگ 13 بوده که کمبود آن بیشتر از سایر اقلام بازار را ملتهب کرده است، بنابراین هیچ فروشنده‌ای اجازه عدم عرضه و یا عرضه قطره‌چکانی این محصول را ندارد.
https://bakhabarbazar.ir/vdce.w8wbjh8wf9bij.html
نام شما
آدرس ايميل شما