چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۶
جالب است ۰
وزیر امور اقتصادی و دارایی با رد فرضیه حبابی بودن رشد بورس در ابتدای سال ۱۴۰۲ گفت: بورس در ماه‌های اخیر رشد سریعی داشته و ممکن است در این مسیر توقف‌هایی داشته باشد، اما در نهایت به مسیر خود ادامه می‌دهد.
خوش‌بيني وزير اقتصاد به تداوم رشد بورس
به گزارش با خبر بازار، سید احسان خاندوزی با تاکید بر اینکه بورس حباب ندارد، اعلام کرد: هیچ کدام از شاخص‌های ریالی، ارزی و سایر شاخص‌های مدنظر برای تحلیل بازار، نگرانی درباره حبابی بودن بورس را تائید نمی‌کند.
او یادآور شد: بازار سرمایه که رشد خیلی خوب و سریعی در ماه‌های اخیر داشته و ممکن است در این مسیر توقف‌هایی داشته باشد، اما دوباره به مسیر خود باز می‌گردد.
وزیر اقتصاد گفت: از نظر کارشناسی اساساً فرضیه حبابی بودن رشد بورس در ابتدای سال ۱۴۰۲ کاملا منتفی است.
 

 سازمان بورس كسي را به خرید یا فروش سهام مجبور نكرد

همزمان مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی با انتشار اطلاعيه‌اي در پاسخ به حواشی برخی رسانه‌ها در خصوص شرایط چند روز گذشته بازارسهام اعلام کرد: بازار سرمایه در 3 ماه گذشته روند صعودی داشته و بعضی سهم‌ها رشد جدی داشته‌اند و همین موجب شده است برخی معامله‌گران اقدام به شناسایی سود کنند و اصلاح در یک رالی صعودی طبیعی است.
طرح این موضوع که ریزش بورس به‌دلیل عرضۀ دستوری حقوقی‌ها بوده نیز در تحلیل‌های دقیق از وضعیت بازار سرمایه جایگاهی ندارد چرا که صندوق‌های بازارگردانی در بازار وظیفه‌ای دارند که باید هم در زمان تقاضا اقدام به عرضه و هم زمان عرضه زیاد اقدام به خرید کنند تا نقدشوندگی سهام حفظ شود.
 هرچند سازمان بورس ایفای وظیفه بازارگردان‌ها را رصد می‌کند اما اجباری به خرید یا فروش از جانب سازمان صورت نگرفته است و مدیران سازمان بورس هم این موضوع را تکذیب کرده‌اند.
همچنین رصد بورس نشان می‌دهد بخش عمده‌ای از فروش‌های روزهای گذشته به‌شکل اوراق درآمد ثابت درآمده‌اند و خروج منابع جدی از بازار رقم نخورده است.
https://bakhabarbazar.ir/vdcb.0b5urhb88iupr.html
نام شما
آدرس ايميل شما