يکشنبه ۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۲
جالب است ۰
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی گفت: میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی در سال گذشته با ثبت رکوردی جدید به ۳۳۲ میلیون مگاوات ساعت رسید.
رکورد تولید برق نیروگاه‌های حرارتی شکسته شد
به گزارش با خبر بازار، ناصر اسکندری با تاکید بر اینکه ۹۵ درصد برق مورد نیاز کشور در نیروگاه‌های حرارتی تامین می‌شود، ادامه داد: در طول سال گذشته میزان تولید برق این نیروگاه‌ها با رشد سه درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به ۳۳۲ میلیون مگاوات رسیده است.
او ادامه داد: از این میزان تولید حدود ۱۸۱ میلیون مگاوات ساعت سهم نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی، ۸۳ میلیون مگاوات ساعت سهم نیروگاه‌های بخاری و ۶۹ میلیون مگاوات ساعت سهم نیروگاه‌های گازی بوده است.
اسکندری با اشاره به اینکه سال گذشته برای نخستین بار بیش از ۹۴ هزار مگاوات برنامه تعمیرات و آماده‌سازی نیروگاه‌های حرارتی پیش از شروع پیک مصرف برق تابستان به پایان رسید، گفت: انجام به موقع برنامه‌های تعمیراتی و آماده‌سازی این واحد‌ها موجب گردید تا ضریب آمادگی نیروگاه‌های حرارتی کشور از مرز ۹۸ درصد عبور کند.
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه متوسط راندمان نیروگاه‌های حرارتی در سال گذشته به بیش از ۳۹ درصد رسیده است، افزود: برای پیک تابستان امسال نیز ۱۰۷ هزار مگاوات برنامه تعمیراتی پیش‌بینی شده است تا واحد‌های تولید برق حرارتی در روز‌های اوج مصرف تابستان با حداکثر توان آماده تولید برق پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور باشند.
او فصول گرم سال را به عنوان روز‌های اوج مصرف برق کشور معرفی کرد و افزود: آمادگی کامل نیروگاه‌ها برای تولید برق پایدار هدف اصلی این مجموعه است؛ از این رو همه ساله پس از عبور از فصل گرم سال و شروع مهرماه فصل تعمیراتی نیروگاه‌های حرارتی آغاز شده و بایستی تا خردادماه سال بعد به پایان برسد. چرا که از خردادماه با افزایش مصرف برق کشور بایستی نیروگاه‌ها آمادگی کاملی برای پاسخگویی به بار مصرف این بازه زمانی داشته باشند.
https://bakhabarbazar.ir/vdcj.mevfuqeh8sfzu.html
نام شما
آدرس ايميل شما