جمعه ۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۰
جالب است ۰
معاون فنی و مهندسی گروه سایپا درباره شاهین اتوماتیک CVT گفت: موتور شاهین CVT همانند شاهین دنده‌ای G، مجهز به پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ ۸ سوپاپه است.
اعلام مشخصات شاهین اتوماتیک / شاهین اتوماتیک با موتور توربوشارژ 8 سوپاپ به بازار می‌آید
به گزارش با خبر بازار، مهدی پازوکی معاون فنی و مهندسی گروه سایپا،گفت: بررسی‌هایی صورت گرفته و نارضایتی از عملکرد موتور شاهین وجود ندارد؛ چرا که موتور ویژگی‌هایی مورد نظر خودرو شاهین را برآورده می‌کند.

تقاضای 40 درصدی
مهدی پازوکی توضیح داد: آمار نشان می‌دهد  ۴۰ درصد مشتریان، متقاضی خودرو اتوماتیک هستند. با توجه به اینکه در گذشته سایپا خودرو اتوماتیک ساینا و کوییک را تولید و عرضه کرده و رضایت مناسبی از این خودرو‌ها وجود دارد، بنابراین طراحی و تولید خودرو شاهین اتوماتیک در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه مراحل عمده کار انجام شده است.
معاون فنی و مهندسی گروه سایپا گفت: خودرو‌های اتوماتیک از لحاظ امکانات، آسایش داخلی و آپشن‌های مختلف، تنوع مناسبی دارند و با وجود تحریم‌ها، بخشی از تنوع آپشن خودرو‌های لوکس محدود شد؛ اما خوشبختانه در این خودرو تمایز ظاهری ایجاد شده است.

آپشن‌های شاهین اتوماتیک
معاون فنی و مهندسی گروه سایپا گفت: در این خودرو آپشن‌هایی مثل دستگیره‌ها، جلوپنجره و گارنیش پشت خودرو کروم کاری شده، همچنین داشبورد داخلی دو رنگ طراحی شده است و خودرو با گیربکس CVT عرضه می‌شود. شرکت تولیدکننده این گیربکس شرکت پانچ بلژیک است که در دنیا صاحب سبک است و در بازار‌های جهانی حضوری فعال دارد. تست‌های صحه‌گذاری محصول انجام شده و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال، تمامی تست‌ها و فرآیند شماره‌گذاری این خودرو انجام شود و طبق برنامه زمان بندی عرضه محصول از اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ آغاز شود.

مشخصات فنی شاهین اتوماتیک
به گفته پازوکی، خودرو شاهین اتوماتیک که به‌زودی عرضه خواهد شد، مجهز به گیربکس CVT است. موتور شاهین CVT همانند شاهین دنده‌ای G، مجهز به پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ ۸ سوپاپه است که براساس آخرین بروزرسانی‌ها، توانایی تولید ۱۰۹ اسب بخار، قدرت و ۱۷۸ نیوتن متر، گشتاور را دارد.
در رابطه با ویژگی‌های جدید شاهین CVT، می‌توان به افزوده شدن سامانه کنترل پایداری و کنترل شروع حرکت خودرو در سربالایی، سیستم کروز کنترل، سیستم لیمیت کنترل، آنتن کوسه‌ای، مولتی مدیا ۱۰ اینچی، تزئینات کرومی در بدنه، کف‌پوش سه بعدی، دستگیره‌های داخلی با روکش استیل و… اشاره کرد.
https://bakhabarbazar.ir/vdcg.n9qrak9yzpr4a.html
نام شما
آدرس ايميل شما