چهارشنبه ۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۹
جالب است ۰
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: مصرف بنزین در نخستین روز سال جدید (یکم فروردین ۱۴۰۲) ۹۹.۳ میلیون لیتر بوده است که این عدد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد یافته است.
رشد ۱۱ درصدی مصرف بنزین در نخستین روز سال
به گزارش با خبر بازار، علی‌اکبر نژادعلی توضیح داد: میزان مصرف بنزین در مدت مشابه سال گذشته (یکم فروردین ۱۴۰۱) ۸۹.۲ میلیون لیتر بوده است.
او تاکید کرد: در 10 روز پایانی منتهی به سال ۱۴۰۱، به طور میانگین ۱۲۱.۸ میلیون لیتر بنزین در کشور به مصرف رسیده است که این عدد نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۹ تا ۲۹ فروردین ۱۴۰۰) با ۱۰۶.۹ میلیون لیتر، ۱۳.۹ درصد رشد یافته است.

کاهش مصرف در روز دوم فروردین
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره روند مصرف بنزین در روزهای آینده نوروز گفت: با توجه به شرایط جوی و بارانی بودن هوای بسیاری از نقاط کشور، پیش‌بینی می‌کنیم مصرف بنزین امروز (۲ فروردین) کاهشی بوده، اما مجددا در روزهای آینده با بازگشت مسافران، باز هم افزایشی باشد.

لزوم استفاده از کارت سوخت شخصی
نژادعلی تاکید کرد: توصیه ما این است که مردم در مدیریت مصرف همکاری کنند و استفاده از کارت سوخت شخصی را در اولویت قرار دهند و با توجه به این که سهمیه نرخ اول و اعتبار نرخ دوم برای مالکان شارژ می‌شود، استفاده از کارت سوخت شخصی به ما کمک می‌کند که بر عرضه نظارت بیشتری داشته باشیم.

خودروهای سوخت‌رسان
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: پیش‌بینی لازم برای خودروهای سوخت‌رسان سیار انجام شده است و در صورت نیاز از ظرفیت شرکت‌های سوخت‌رسان در مسیرهای پرتردد استفاده خواهیم کرد؛ دو دستگاه سوخت‌رسان سیار نیز در جاده تهران به چالوس در نظر گرفته شده و سهمیه لازم نیز در اختیارشان گذاشته‌ایم.
نژادعلی افزود: با توجه به تولیدات مطلوب پالایشگاهی، هیچ کمبودی وجود ندارد و سوخت رسانی به نحو مطلوب در سرتاسر کشور در حال انجام است.
https://bakhabarbazar.ir/vdcd.o0f2yt0nja26y.html
نام شما
آدرس ايميل شما