يکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶
جالب است ۰
معاملات سکه طلای ربع بهار آزادی با نماد «ربع سکه» در سامانه معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران از روز ششم فروردین آغاز می‌شود.
آغاز معاملات «ربع سکه» در مرکز مبادله طلا و ارز
به گزارش با خبر بازار، طبق اطلاعیه مرکز مبادله ایران، از روز ششم فروردین ماه، معاملات سکه طلای ربع بهار آزادی با نماد «ربع سکه» در سامانه معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز می‌شود و اشخاص حقیقی برای خرید ربع سکه می‌توانند از روز بعد یعنی دوشنبه، هفتم فروردین ماه به صرافی‌های عضو مرکز مبادله ارز و طلای ایران که نسبت به خرید ربع سکه از مرکز اقدام کرده‌اند، مراجعه کنند.
خریداران ربع سکه از مرکز مبادله صرفا کارگزاران این مرکز خواهند بود و عموم مردم می‌توانند با قیمت منتشر شده در تارنمای مرکز مبادله ارز و طلای ایران، به نشانی www.ice.ir ربع سکه را از صرافی‌های عضو خریداری کنند.
 
کارگزاران خرید
تمامی کارگزاران عضو مرکز مبادله ارز و طلای ایران اعم از بانک ها، صرافی‌های بانکی و صرافی‌های تضامنی امکان خرید ربع سکه در این نماد را دارند. عرضه ربع سکه صرفاً توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود؛ بنابراین دسترسی فروش برای سایر کارگزاران وجود ندارد.
 
چه کسانی نمی‌توانند ربع سکه بخرند؟
براساس این گزارش، هر شخص بالای ۱۸ سال صرفاً یکبار در سال می‌تواند اقدام به خرید ربع سکه کند و اشخاصی که پیش از این از بورس کالای ایران ربع سکه خریداری کرده اند، امکان خرید مجدد ربع سکه در مرکز مبادله ایران را نخواهند داشت. 
https://bakhabarbazar.ir/vdce.x8zbjh8o79bij.html
نام شما
آدرس ايميل شما