چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲
جالب است ۰
طبق آخرین اخبار از انبار سپرده شمش طلای بورس کالای ایران، ۳ تن شمش طلای معدن زرشوران طبق اعلام قبلی در انبار بورس کالا مستقر شده و برای انجام معامله در دسترس سرمایه‌گذاران قرار دارد.
۳ تن طلا آماده معاملات در بازار گواهی سپرده بورس کالا
به گزارش با خبر بازار، متقاضیان سرمایه‌گذاری می‌توانند پس از اخذ کد معاملاتی بازار مالی بورس کالا، اقدام به خرید حداقل یک گواهی شمش طلا به ارزش کمتر از ۳۰۰ هزار تومان (معادل یک دهم گرم) طلا کنند و از نوسانات قیمتی این بازار بهره‌مند شوند.

موجودی انبار
با ورود کامل شمش طلای معدن زرشوران به انبار خزانه بانک ملت، موجودی این دارایی در انبار مذکور همانگونه که اعلام شده بود در فاز نخست به ۳ تن رسید و جهت معامله از طریق بورس کالای ایران در دسترس عموم قرار دارد.

آن‌چه گذشت
معاملات گواهی سپرده شمش طلا از روز پنج‌شنبه گذشته با گشایش نماد معاملاتی این دارایی آغاز و مراسم افتتاحیه این معاملات نیز با حضور مقامات برگزار شد.

نحوه خرید
معاملات گواهی سپرده شمش طلا در روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱:۳۰ با دوره نیم ساعته پیش گشایش تا ساعت ۱۵ فعال است و سرمایه‌گذاران می‌توانند پس از اخذ کد معاملاتی بازار مالی برای خرید و فروش در این بازار اقدام کنند. اخذ کد بازار مالی برای اشخاص حقیقی فرآیند ساده‌ای دارد و مشتریان می‌توانند با مراجعه به درگاه آنلاین شرکت‎های کارگزاری دارای مجوز معاملات مشتقه مبتنی بر کالا، در کوتاه‌ترین زمان ممکن کد بازار مالی بورس کالا را دریافت کنند. مشتریان حقوقی نیز از طریق شرکت کارگزاری خود باید اقدم به اخذ کد معاملاتی کنند.

مزیت بازار شمش بورس کالا
همچنین هر گواهی سپرده کالایی معادل ۰.۱ گرم یا ۱۰۰ سوت از شمش طلا است، یعنی سرمایه‌گذاران قادرند در این بازار، طلا را در قالب اوراق با پشتوانه ۱۰۰سوت طلا مورد معامله قرار دهند. این موضوع یکی از مزیت‌های این بازار است که امکان حضور سرمایه‌گذاران خُرد را نیز فراهم کرده است. بنابراین مردم تنها با وجه یک دهم گرم طلا یعنی کمتر از ۳۰۰ هزار تومان می توانند وارد این معاملات بشوند و به جای تحمل ریسک ها و هزینه های معامله در بازار سنتی، به صورت الکترونیک و آنلاین از طریق کارگزاری‌ها به خرید و نگهداری بخشی از شمش طلا اقدام کنند.
https://bakhabarbazar.ir/vdcf.1dyiw6dcvgiaw.html
نام شما
آدرس ايميل شما