دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵
جالب است ۰
رسانه‌های آمریکایی بامداد دوشنبه از تعطیل‌شدن بانک «سیگنِچر»، دومین بانک بزرگ در این کشور تنها دو روز بعد از ورشکستگی بانک «سیلیکون وَلی» در کالیفرنیا خبر دادند.
ادامه بحران بانکی؛ دومین بانک آمریکا تعطیل شد
همزمان با اقدام مسئولان ایالت نیویورک در تعطیلی دومین بانک بزرگ آمریکا در عرض دو روز، رئیس جمهور این کشور نیز وعده بازخواست مسئولان آشفتگی این روزهای سیستم مالی آمریکا را دارد.
به گزارش با خبر بازار، رسانه‌های آمریکایی بامداد دوشنبه از تعطیل‌شدن دومین بانک بزرگ در این کشور تنها دو روز بعد از ورشکستگی بانک «سیلیکون وَلی» در کالیفرنیا خبر دادند.
مسئولان ایالت نیویورک گفته‌اند برای حفاظت از نظام مالی و همچنین سپرده‌های مردم، بانک «سیگنِچر» تعطیل می‌شود و بار مالی آن نیز بر دوش مالیات‌دهندگان نخواهد بود.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ورشکستگی و تعطیلی بانک سیگنچر نیویورک، سومین فاجعه بانکی بزرگ در تاریخ آمریکا است.

واکنش بایدن
«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا نیز بامداد دوشنبه در واکنش به ورشکستگی و تعطیلی پی‌درپی دو بانک بزرگ در این کشور، گفت: «مردم و شرکت‌های آمریکایی باید مطمئن باشند که سپرده‌های آنهازمانی که نیازشان دارند، در دسترس هستند».
طبق این گزارش، بایدن در ادامه وعده داد: «من متعهد می‌شوم که مسئولین این آشفتگی را مورد بازخواست قرار دهم و به تلاش‌ها برای تقویت مقررات و نظارت بر بانک‌های بزرگ ادامه دهم».
او افزود: «ما برای رسیدگی به مشکلاتی که بانک‌های سیلیکان ولی و سیگنچر با آن مواجه بودند، اقدام کردیم و راهکاری سریع یافتیم که از آمریکایی‌ها محافظت کند».

اقدامات وزارت خزانه‌داری و فدرال رزرو
به نوشته رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا و فدرال رزرو (سیستم بانک مرکزی این کشور) نیز اقدامات بی‌سابقه‌ای را برای جلوگیری از تأثیر پیامدهای ورشکستگی بانک سیلیکون ولی اعلام کردند.
روز جمعه بود که اداره حفاظت مالی ایالت کالیفرنیا اعلام کرد بانک سیلیکان ولی که شانزدهمین بانک بزرگ آمریکا و بزرگترین بانک در منطقه فناور و تکنولوژیک به همین نام است، ورشکسته و تعطیل شده است. این بزرگ‌ترین ورشکستگی بانکی در ۱۴ سال گذشته و از زمان بحران بزرگ مالی در سال ۲۰۰۸ در آمریکا به شمار می‌رود.
https://bakhabarbazar.ir/vdce.f8zbjh8vf9bij.html
نام شما
آدرس ايميل شما