دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۱
جالب است ۰
معاون وزیر صمت از ماجرای یک شرکت دانش بنیانِ تقلبی که لنت تقلبی هواپیما به شرکت های هواپیمایی می فروخت، خبر داد.
ماجرای فروش لنت تقلبی هواپیما توسط یک شرکت دانش بنیانِ تقلبی
به گزارش با خبر بازار، محمد مهدي برادران، معاون وزیر صمت در دهمین همایش اعطا گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌ کنندگان گفت: درج عنوان و مشخصات کالا از حقوق اولیه مصرف کنندگان است که این عناوین به شناسه کالا معروف است، اما هنوز کالاهایی در کشورمان هستند که شناسه کالا ندارند.
برادران با بیان اینکه برخی از واحدهای صنفی از ارائه صورتحساب خودداری می‌ کنند که این امر نشان دهنده عدم شفافیت است، گفت: سهم عمده کالای قاچاق در بازار نشان می‌ دهد که در حوزه صورتحساب چالش جدی داریم.
او افزود: در برخی از کالاها، عمده بازار دست کالاهای غیرشفاف و تقلبی است. اگر به این موضوع به صورت جدی نپردازیم و آن را یک موضوع حاشیه‌ ای بدانیم دائماً سهم بازار کالاهای تقلبی بیشتر می‌ شود.
معاون وزیر صمت تاكيد کرد: تقلب در کالاهایی مثل لنت خودرو در دولت قبل به لنت هواپیما رسید. یعنی متقلبی که لنت خودرو تولید می‌ کرد، در یک جلسه دانش بنیانِ تقلبی، لنت تقلبی هواپیما به شرکت هواپیمایی فروخته بود.
برادران ادامه داد: با نیروی انتظامی صحبت کردم تا علاوه بر مقابله با کالای قاچاق ساختار مقابله با کالای تقلبی را هم فراهم کنند. به عنوان نمونه ضمانت در لوازم خانگی 18 ماه بود که به 24 ماه افزایش یافت و برخی هم به صورت داوطلبانه 36 ماه تا 5 سال ضمانت می‌ کنند.
معاون وزیر صمت در آخر گفت: برخی از محصولات در داخل بالاتر از نرخ جهانی به فروش می‌ رسند. برخی از کالاها از ارز دولتی استفاده می‌ کنند، اما در نهایت کالا را با ارز آزاد و دو برابر قیمت می‌ فروشند.
https://bakhabarbazar.ir/vdcb.zb5urhb59iupr.html
نام شما
آدرس ايميل شما