يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۱
جالب است ۰
در پي بروز اختلال در سايت حراج سكه، سخنگوی مرکز مبادله با اشاره به محدودیت‌های پيش آمده براي احراز هویت متقاضيان شركت در حراج سکه گفت: مردم عجله نکنند، زمان حراج بعدی بزودی اعلام می‌شود.
اختلال در سایت مرکز مبادله ارز و طلا
به گزارش با خبر بازار، طبق اعلام قبلی از ساعت ۱۲ امروز حراج ربع سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز شده است، ولی از همان دقایق نخست شروع حراج، سایت معرفی شده برای حراج سکه با اختلال همراه شد.
 
سایت«حراج طلا» از دسترس خارج شد
امروز در کمتر از یک ساعت مانده به آغاز حراج سکه سایت «مرکز مبادله ارز و طلا» از دسترس خارج شد و وب سایت اعلام شده برای شرکت در حراج طلا با اختلال مواجه شده و قابل دسترس نبود.
 
علت اختلال
اصغر بالسینی سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران علت اختلال سایت حراج سکه را بالا بودن تقاضای مردم برای احراز هویت و ثبت سفارش اعلام کرد و گفت: به همین منظور بنا شد که زمان احراز هویت تا ساعت ۱۵ تمدید شود.
او ضمن تأکید براینکه حجم ثبت سفارش و احراز هویت بسیار بالاست، گفت: از ساعت ۱۲ تا ۱۵ متقاضیان باید سفارش گذاری می‌کردند، ولی به دلیل حجم بالای تقاضا تصمیم گرفته شد تا مهلت احراز هویت نیز تا ساعت ۱۵ تمدید شود.
 
احراز هویت حراج سکه ۲۴ ساعته شد
با اعلام مرکز مبادله ارز و طلای ایران، متقاضیان خرید سکه های حراجی می‌توانند طی ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز اقدام به ثبت‌نام و احراز هویت کنند. باوجود اختلال سایت مرکز مبادله ارز و طلای ایران از آغاز حراج ربع سکه، مرکز مبادله با صدور اطلاعیه‌ای تأکید کرد: با توجه به تقاضای گسترده مردم برای ثبت نام و احراز هویت و ثبت سفارش به اطلاع می‌رساند این اولین حراج سکه در مرکز مبادله است و تاریخ حراج بعدی سکه طلای مرکز مبادله ایران به زودی اعلام می‌شود.ضمنا متقاضیان می‌توانند طی 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز اقدام به ثبت‌نام و احراز هویت کنند.
 
آن‌چه گذشت
حراج سکه طلا از ساعت ۱۲ امروز یکشنبه ۱۳ اسفندماه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز شده و عموم مردم می‌توانند از طریق سامانه معاملات طلای مرکز مبادله ایران در حراج سکه طلا شرکت کنند.
در این مرحله از حراج سکه مرکز مبادله؛ ربع سکه‌های طلای با ضرب سال ۱۳۸۶ عرضه می‌شود و زمان عرضه سکه‌های بدون تاریخ بانک مرکزی، متعاقبا و با هماهنگی بانک مرکزی اعلام می‌شود.
هر متقاضی مجاز به ثبت سفارش حداکثر ۵ قطعه است. شروع جلسه حراج راس ساعت ۱۲ است و بازه ثبت سفارش نیز از ساعت ۱۲ الی ۱۵ خواهد بود. بازه نظارت و تخصیص از ساعت ۱۵ تا ۱۶ همان روز است و ساعت ۱۶ نیز نتایج حراج اعلام می‌شود.
متقاضیان شرکت در حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران می‌توانستند از بامداد روز شنبه ۱۲ اسفند ماه وارد سامانه معاملات طلای مرکز مبادله ایران به آدرس market.ice.ir شده و فرایند ثبت نام و احراز هویت خود را انجام دهند.
افرادی که یکبار در سامانه فرایند احراز هویت را با موفقیت انجام داده اند، دیگر نیازی به احراز هویت مجدد ندارند و می‌توانند با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه شوند. متقاضیان در حفظ و نگهداری از نام کاربری و رمز عبور، اهتمام لازم را داشته باشند.
پس از ثبت سفارش توسط متقاضیان خرید، مرتب‏ سازی و اولویت‏ بندی سفارش‏‌ها بر اساس بالاترین قیمت پیشنهادی صورت می‏ گیرد و در قیمت‏‌های یکسان، زمان ورود ثبت سفارش، مبنا خواهد بود.
عرضه‏ کننده بر اساس وضعیت سفارش‏‌ها و قیمت‏‌های متعارف روز حراج، حداقل قیمت را تعیین خواهد کرد و به سفارش‏‌های با قیمت بیشتر از آن، سکه تخصیص داده می‏ شود.
اولویت تخصیص سکه بر مبنای قیمت و زمان سفارش‏ گذاری از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۱۵:۰۰ روز حراج است و زمان واریز وجه در کیف پول، تاثیری در تعیین اولویت ندارد.
سامانه، قیمت پایه‏ از‏ پیش‏ تعیین‏ شده ندارد و قیمت پیشنهادی ثبت‏ شده توسط متقاضی در سامانه، مبنای تخصیص است.
 
 
 
https://bakhabarbazar.ir/vdce.f8wbjh8ww9bij.html
نام شما
آدرس ايميل شما