دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۱
جالب است ۰
بر اساس اطلاعیه ارائه شده توسط سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی، از سه‌شنبه 16 آبان سامانه برای سومین دوره ثبت‌نام خودروهای وارداتی ویژه شرکت‌کنندگان مرحله اول (نوبت‌دارهای مرحله اول که اسفند ماه سال گذشته ثبت درخواست کرده‌اند) به مدت 3 روز فعال خواهد شد.
آغاز سومین دور عرضه خودروهای وارداتی از صبح سه‌شنبه / متقاضیان ۳ روز مهلت دارند
به گزارش با خبر بازار، در حالی‌که دو هفته از عرضه قبلی که ٩ خودرو عرضه شده بود، می‌گذرد، سایت سامانه‌ یکپارچه خودروهای وارداتی برای باقی متقاضیان که هنوز تخصیصی به آن‌ها صورت نگرفته، بازگشایی و فعال می‌شود.  تاکید شده هیچ ثبت‌نام جدیدی در این مرحله انجام نمی‌شود و انتخاب خودرو در سامانه صرفاً برای ثبت‌نام کنندگان مرحله اول است.

توضيح مدیر سامانه
مهدی تقدسی مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو با بیان اینکه انتخاب خودرو وارداتی از طریق سامانه یکپارچه خودرو‌های وارداتی برای نوبت سوم، فعال خواهد شد، افزود: متقاضیان تا روز پنجشنبه (۱۸ آبان) فرصت دارند با مراجعه به سامانه خودرو‌های وارداتی به نشانی https://saleauto.ir/ خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند.
او ادامه داد: در این مرحله متقاضیان می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی را انتخاب کنند و پس از فراخوان خودروساز وجه خود را واریز کنند. 
 به گفته تقدسی؛ هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی است.
 مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو با بیان اینکه در این مرحله ۶ خودرو عرضه خواهد شد؛ افزود: ۴ خودرو قیمت قطعی و ۲ خودرو قیمت علی الحساب دارند.
 مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو اضافه کرد: خودروی جتا VS۷ و جتا VS۵ از شرکت ماموت خودرو، کیا سونت از کوشا خودرو، زوتی DL۵ از پارس خودرو با قیمت قطعی و فیات ۵۰۰ از شرکت پارسیان موتور مانلی و سوزوکی سیاز از شرکت راسا موتور خاورمیانه با قیمت علی الحساب عرضه می‌شود.
 

اطلاعيه عرضه
در اطلاعیه شماره 4 خودروهای وارداتی به آدرس https://saleauto.ir/ آمده است: آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت‌نام کرده‌اند و اولویت آن‌ها مشخص شده، می‌توانند برای انتخاب خودروها از صبح سه‌شنبه 16 آبان تا ساعت 23:59 روز پنج‌شنبه 1402.08.18 اقدام کنند.
طبق اين اطلاعيه، سامانه صرفا براي انتخاب خودروهای به شرح جدول زیر از روز سه شنبه 1402.08.16 تا ساعت 23:59 روز پنج شنبه 1402.08.18 در دسترس است.
در این مرحله متقاضیان می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب کنند .همچنین هیچ گونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی است.
الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:
جدول شماره 1: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد:دستگاه / ریال

تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره 1،قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... به قیمت‌های فوق اضافه می شود.
ب- خودروهای دارای قیمت علی الحساب در مبادی ورودی:
جدول شماره 2- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی واحد:دستگاه/ریال

تبصره 1- قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.
تبصره2- قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می‌گردد.
تبصره 3- مطابق مصوبه شورای رقابت، ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم محاسباتی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خواهد بود که متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.
تبصره 4- مبلغ پرداختی در صورتی که علی‌الحساب اعلام شده باشد، پس از فراخوان اولیه به صورت 50% قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می‌ شود و در خصوص موارد مندرج در جدول شماره یک و همچنین مواردی که قیمت قطعی خودرو تا زمان دریافت پیامک اعلام شود شرکت می‌تواند به صورت کامل قیمت قطعی را دریافت کند.
تبصره 5- عدم واریز وجه حداکثر تا 5 روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌گردد.
تبصره 6- حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده 3 ماه است  لذا واردکنندگان باید حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوت‌نامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.
تبصره 7- در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی‌باشند.
تبصره 8-تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.
تبصره 9- آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می کنند ، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جدول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.
تبصره 10- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده 19 آیین‌نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.


 
https://bakhabarbazar.ir/vdcd.x0x2yt0x9a26y.html
نام شما
آدرس ايميل شما