چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹
جالب است ۰
بانک مرکزی عراق اعلام کرد معامله دینار به بخش خصوصی نیز کشیده می‌شود.
به گزارش خبرنگار بین الملل باخبربازار و به نقل از شبکه المیادین دیروز، سه شنبه، بانک مرکزی عراق تأیید کرد که بسته اصلاحات یک تغییر بزرگ برای اقتصاد سازمان یافته است و اشاره کرد که معامله با دینار عراق به بخش خصوصی "گسترش" خواهد یافت.
احسان شمران، مشاور بانک عراق به خبرگزاری عراق (INA) با اشاره به اینکه هماهنگی زیادی بین قدرت مالی و دولت وجود دارد، گفت: «دولت از بسته اصلاحاتی که توسط بانک مرکزی راه اندازی شد، حمایت کرد. "
شمران افزود: «کشور‌هایی که سیستم حقوقی آن‌ها خوب است، اقتصاد عالی دارند، با دلار معامله نمی‌کنند».
وی خاطرنشان کرد: شرکت‌ها و مؤسسات دولتی از جمله عراق ایرویز، بدون توجه به نرخ ارز، با تکیه بر قدرت دینار عراق پاسخگوی نیاز خود هستند.»
مشاور بانک مرکزی ادامه داد: «مردم شروع به معامله با دینار عراق به عنوان پول ملی کرده‌اند»، توضیح داد که این امر به بخش خصوصی از جمله «نمایشگاه‌های خودرو» تسری می‌یابد و در یک مرحله نزدیک، فروشنده مبلمان و برق این کار را انجام خواهد داد. نیازی به دلار نیست. "
وی با تاکید بر اینکه این گام یک گام واقعی و یک «تغییر بزرگ برای اقتصاد سازمان‌یافته» است، توضیح داد: «ارزش واقعی دینار فعلی در حال حاضر بیش از یک و نیم برابر نرخ فعلی آن است، زیرا ذخایر بانک بسیار بالا است؛ بنابراین پوشش پول ملی بالاست.»
https://bakhabarbazar.ir/vdca.anuk49nwo5k14.html
نام شما
آدرس ايميل شما